O KLUBU LEGEND
HC SPARTA PRAHA

Klub legend HC Sparta Praha je v českých hokejových podmínkách unikátním projektem, který sdružuje nejvýznamnější hráče, trenéry a funkcionáře legendárního pražského klubu. Klub legend HCS vznikl v únoru 2012 a postupně přibírá další členy bohaté historie Sparty.

 

„Klub legend jsme založili proto, že více než stoletou historii Sparty pomáhalo tvořit mnoho výrazných osobností. Rádi bychom tímto jejich přínos ocenili, poděkovali jim a ukázali, že klub, pro který toho tolik odvedli, si jich stále váží a respektuje je,“ vysvětloval Tomáš Zetek, tiskový mluvčí klubu. 22. února 2012 před domácím duelem s Litvínovem bylo do Klubu legend HC Sparta Praha uvedeno celkem 19 bývalých hráčů, trenérů a funkcionářů pražského klubu. Sparťanské vedení dlouho a pečlivě připravovalo tuto akci a spolupracovalo na ní s respektovanými osobnostmi sportovního i mediálního světa.

„Oslovili jsme řadu bývalých hráčů, expertů z českého hokejového prostředí i žurnalistů. Chtěli jsme, aby výběr legend byl co nejobjektivnější,“ dodal Zetek. Klub legend se od té doby postupně rozrůstá a přibírá další členy. Všechny vybrané legendy musí splnit kritéria pro vstup. „Klub legend je postupně doplňován o další významné osobnosti jednotlivých dekád bohaté historie Sparty. Jejich výběr je a nadále bude zpravidla průřezem kompletní sparťanské historie. Rádi bychom každému připravili co nejdůstojnější vzdání pocty, i proto je uvádění členů do Klubu legend postupné,“ upřesnil Zetek.

V průběhu sezony 2012/2013 proběhlo první rozšíření Klubu legend, k dalšímu došlo v ročníku 2014/2015. Zatím naposledy byli noví členové přijati v prosinci 2017. Sparta navíc s legendami dále pracuje. „V první řadě je to výraz velkého uznání bývalým hráčům, trenérům a funkcionářům Sparty. A dále tím vytváříme platformu pro jejich větší zapojení do klubového dění. Jsou významnou součástí historie Sparty, jsou zváni nejen na naše domácí zápasy a klubové akce, ale vybraní členové se stávají patrony jednotlivých sezon a dostávají větší prostor v rámci komunikace s fanoušky,“ dodal Zetek.