Nová kniha Legenda Sparta je v prodeji

– 17. 11. 2018
Nová publikace od hokejového kronikáře Davida Soeldnera se na milníky a příběhy klubu dívá osobitou optikou legendárních hráčů, trenérů a dalších pamětníků. Sparta slaví 115 let své existence, tedy dost času na to, aby vznikla opravdu bohatá sportovní historie. Kniha Legenda Sparta tentokrát nenavazuje na dříve vydané kroniky, naopak je rozvíjí a přináší další zajímavé pohledy a fotografické vzpomínky. Více o knížce najdete na webu hcsparta.cz.

Vladimír Zábrodský oslavil 95. narozeniny!

– 7. 3. 2018
Člen Klubu legend HCS VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ je dvojnásobným světovým šampionem a stříbrným medailistou ze zimních olympijských her ve Svatém Mořici. V československé lize získal celkem šest mistrovských titulů, z toho čtyři s LTC a poslední dva se Spartou, kde plnil roli hrajícího kouče. Je členem Síně slávy IIHF a Síně slávy českého hokeje. Jeho profil najdete na webu hcsparta.cz.

Legendární Jiří Hrdina slaví 60. narozeniny

– 5. 1. 2018
Své jubilejní 60. narozeniny slaví člen Klubu legend HC Sparta Praha JIŘÍ HRDINA. Ve Spartě strávil devět sezon, během kterých nastřílel 123 branek a připsal si 270 kanadských bodů. Poté odešel do zámořské NHL, kde odehrál šest sezon za Calgary Flames a Pittsburgh Penguins. Během nich dokázal hned třikrát získat Stanley Cup. Jeho profil najdete na webu hcsparta.cz.

Jiří Vykoukal: Tréninkový maniak se čtyřmi tituly

– 30. 11. 2017
Pražské Spartě obránce JIŘÍ VYKOUKAL jako devatenáctiletý bažant dopomohl k dlouho nedosažitelnému titulu – a sám byl na jaře 1990 vyhlášen nejlepším nováčkem sezony. A poté, co uběhlo dalších sedmnáct let? Kruh se uzavřel. První titul propojil s posledním čtvrtým, a opět ve službách klubu, v němž s odlišně trvajícími odlukami odsloužil čtyři pestré hokejové směny. Jeho profil najdete na webu hcsparta.cz.

Jan Císařovský: šedá eminence s kloboukem

– 30. 11. 2017
Ačkoliv se to jiným pánům zdálo nepochopitelné, pravidelně se na veřejnosti objevoval se dvěma krásnými slečnami po boku, a sklenkou červeného „sparťanského“ vína v ruce. Tak trochu úsměvně lze charakterizovat pocity z JANA CÍSAŘOVSKÉHO. Hokejového „diplomata“ ze staré školy, kterého pro veselou, vstřícnou a spolehlivou povahu měli všude rádi. A neřekli mu jinak než – Hóňa. Jeho profil najdete na webu hcsparta.cz.

Kouč Výborný: Chci, aby diváci i hráči měli z hokeje radost

– 28. 10. 2018
Opět se vrací na sparťanskou lavičku. Kouč FRANTIŠEK VÝBORNÝ, který je členem Klubu legend HCS, přijal výzvu pozvednout mužstvo, které je aktuálně na desáté příčce extraligové tabulky, a stal se po odvolání Jiřího Kalouse novým trenérem Sparty. Jde o jeho již čtvrté angažmá v klubu s rudým „S“ ve znaku. Rozhovor s ním najdete na webu hcsparta.cz.

Pavel Šrek: Play off v roce 2000 bylo nadpozemské

– 14. 8. 2017
Bodově nevyčníval, ale pro zlatou éru Sparty byl obránce PAVEL ŠREK klíčový. Během dvanácti sezon si připsal 467 zápasů v základní části a dalších 90 přidal v play off. Celkem třikrát byl u toho, když sparťané českou nejvyšší soutěž ovládli a po titulech z let 1993, 2000 a 2002 usiluje člen Klubu legend HCS o čtvrtý triumf. Už pátou sezonu ovšem plní funkci manažera týmu. Rozhovor s Pavlem Šrekem najdete na webu hcsparta.cz.

Legendy legendám při akci Sparta vzdává hold 2017

– 3. 2. 2017
Utkání s Olomoucí, kterým vrcholila akce Sparta vzdává hold 2017, předcházel tradiční slavnostní ceremoniál, během kterého doprovodili legendy složek Integrovaného záchranného systému na ledě členové Klubu legend HCS. Legendy vybrané samotnými vrchními zástupci jednotlivých složek IZS jsme tentokrát natáčeli v prostředí muzeí a historických prostor, kde je vyzpovídaly hokejové legendy Sparty. Videa najdete na webu hcsparta.cz.

Osmý patron sezony Jan "Gusta" Havel

– 20. 9. 2016
Patronem extraligového ročníku 2016/2017 je legendární sparťanský útočník, člen Klubu legend a nynější vedoucí mužstva juniorského týmu JAN "GUSTA" HAVEL. Oblíbený hráč strávil v Holešovicích celkem třináct sezoně, během nichž nastřílel úctyhodných 282 branek! Videorozhovor s Janem "Gustou" Havlem najdete na webu hcsparta.cz.

Josef Horešovský slaví 70. narozeniny!

– 18. 7. 2016
18. červenec je významný pro JOSEFA HOREŠOVSKÉHO, bývalého obránce Sparty a mistra světa z roku 1972. Člen Klubu legend HC Sparta Praha slaví kulaté 70. narozeniny a v rozhovoru pro klubový web zavzpomínal nejen na roky v dresu s velkým "S", ale také na svou úspěšnou trenérskou štaci doma i v zahraničí. Kromě toho se dozvíte, proč řízného obránce nikdy nepoznali fanoušci zámořské NHL. Sparta tímto přeje své legendě pevné zdraví! Podrobnosti o jeho kariéře najdete na webu hcsparta.cz.

Miroslav Kuneš slaví jubilejní 70. narozeniny!

– 25. 3. 2016
Své jubilení sedmdesáté narozeniny dnes slaví MIROSLAV KUNEŠ, bývalý sparťanský obránce a funkcionář a člen Klubu legend HCS. Legendární bek oblékal rudý dres třináct sezon a později působil ve Spartě jako tajemník, sekretář, generální i sportovní manažer a ředitel. Co do počtu získaných medailí zůstává dodnes nejúspěšnějším funkcionářem klubu. HC Sparta Praha se připojuje ke gratulantům. Podrobnosti o jeho kariéře najdete na webu hcsparta.cz.

Vladimír Zábrodský slaví 93. narozeniny!

– 7. 3. 2016
Dnešní den je významný pro Spartu i celý československý hokej. Úctyhodné 93. narozeniny dnes slaví zakládající člen Klubu legend HCS, člen All Star týmu Sparty a strůjce prvních dvou mistrovských titulů VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ. Sparta tímto přeje své legendě hlavně pevné zdraví a hodně chuti do života, kterou bývalý československý hokejista neztrácí i v tomto vysokém věku. Podrobnosti o jeho kariéře najdete na webu hcsparta.cz.

Legendy HC Sparta: Jiří Zelenka

– 11. 12. 2015
JIŘÍ ZELENKA platil svého času za jednoho z nejlepších ligových střelců. Člen Klubu legend HCS aktuálně pomáhá vychovávat nové hokejové talenty, a navazuje tak na svou úspěšnou kariéru, která trvala ve Spartě 15 sezon. I on společně s klubem svého srdce oslavil v neděli 6. prosince 2015 výročí 112 let od jeho založení. Videoozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Legendy HC Sparta: Jan "Gusta" Havel

– 8. 12. 2015
JAN "GUSTA" HAVEL je jedním z nejlepších sparťanských střelců v historii a samozřejmě zakládajícím členem Klubu legend HC Sparta Praha. Ve Spartě strávil jako hráč 14 sezon a společně s klubem svého srdce oslavil v neděli 6. prosince 2015 výročí 112 let od jeho založení. Videoozhovor s "Gustou" Havlem najdete na webu hcsparta.cz.

Kuneš: Moraváci se báli už v Průhonicích

– 16. 9. 2015
Sedmým sparťanským patronem sezony se stal dlouholetý hráč i funkcionář MIROSLAV KUNEŠ, kterému předal pomyslné žezlo jeho velký kamarád a bývalý spoluhráč Jiří Kochta. Jeden z nejtrestanějších hráčů v dějinách pražského celku a nesmlouvavý obránce nikdy nezískal titul jako hráč, ale jako funkcionář byl u mnoha zlatých triumfů. Sám Kuneš by si přál, aby si lidé našli cestu do O2 areny a tam se odehrála další výrazná kapitola sparťanských dějin. Rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Kochta garantem protikorupční linky ČSLH

– 15. 7. 2015
Patron sparťanské sezony 2014/2015 a člen Klubu legend HCS JIŘÍ KOCHTA se stal garantem nově zřízené protikorupční linky Českého hokejového svazu. Z pozice nezávislé osobnosti nepůsobící ve svazových orgánech bude dohlížet na vyhodnocení podnětů, které budou na protikorupční linku podány. Podrobnosti najdete na webu hcsparta.cz.

Richard Žemlička o přesunu do O2 areny

– 27. 6. 2015
V holešovické hale strávil svou kariéru a stejně jako řada fanoušků s ní spojil své nejhezčí hokejové okamžiky. Jedním z takových hráčů je i RICHARD ŽEMLIČKA, bývalý kapitán a posléze kouč A-týmu a nyní mládežnický trenér. I on hodnotí přesun mužstva do O2 areny pozitivně. Na videorozhovor se můžete podívat na webu hcsparta.cz.

Žemlička: Škoda, že jsem zámoří nezkusil

– 25. 2. 2015
Mezi zakládající členy Klubu legend HCS, který byl slavnostně rozšířen, patří také dlouholetý útočník Sparty RICHARD ŽEMLIČKA. Ten získal v Holešovicích tři tituly. Se Spartou zůstal spjatý i po konci své kariéry a v holešovickém týmu pracuje jako trenér staršího dorostu. „Tahle práce mě naplňuje, snažíme se kluky naučit hokej budoucnosti,“ říká v exkluzivním rozhovoru. na webu hcsparta.cz.

Sparta rozšíří svůj Klub legend

– 19. 2. 2015
Společnost osobností sparťanské historie se rozrůstá o další čtyři jména. Před nedělním utkáním Sparty s Pardubicemi budou do Klubu legend HCS uvedeni in memoriam doktor Kristián Cee a za své přítomnosti také Jiří Nikl, Lubomír Pěnička a Pavel Šrek. V rámci duelu se sejde většina sparťanských legend a potkají se i s osobnostmi pardubického klubu. Více najdete na webu hcsparta.cz.

Petr Bříza oslavil 50. narozeniny

– 9. 12. 2014
Jako hráč strávil ve Spartě devět sezon. Z tohoto období má čtyři tituly mistra ligy. Další přidal v pozici šéfa holešovického klubu. PETR BŘÍZA, současný předseda představenstva HCS, je už řadu let jednou z nejpevnějších součástí Sparty, se kterou zažil úspěchy i neúspěchy, radosti i strasti. Jeho kariéru si můžete připomenout na webu hcsparta.cz.

Rozhovor s patronem sezony Jiřím Kochtou

– 18. 9. 2014
Jedenáct sezon v dresu Sparty, 286 kanadských bodů, zlato z MS 1972 v Praze. Patron sezony JIŘÍ KOCHTA zavzpomínal na svou kariéru i svěřil se i s dojmy ze současné Sparty. "Podařilo se nám vyhrát titul na MS tady v Praze po 23 letech, to bylo prostě úžasné," vzpomíná na webu hcsparta.cz.

Richard Žemlička koučem staršího dorostu

– 15. 6. 2014
Bývalý sparťanský útočník RICHARD ŽEMLIČKA se vrátil na Spartu v roli hlavního kouče staršího dorostu. "Ve Spartě jsem byl od nějakých jednadvaceti let, na tuto práci se velmi těším. Baví mě a naplňuje," prozrazuje. Rozhovor se Žemličkou najdete na webu hcsparta.cz.

Richard Žemlička slavil padesáté narozeniny

– 13. 4. 2014
Legendární sparťanský útočník RICHARD ŽEMLIČKA oslavil v průběhu play off sezony 2013/2014 padesáté narozeniny. Patřil k hráčům, kteří ty nejlepší výkony podávali právě v play off. Vždy byl na ledě maximálně vidět. I proto, že byl impulsívní a do všeho šel naplno. Shrnutí jeho hráčské kariéry najdete na webu hcsparta.cz.

První ”zlý muž” Sparty, útočník Jaroslav Šíma

– 23. 2. 2014
„Šíma není člověk, Šíma je bůh!“ Takovým pokřikem vítali prvního „zlého“ muže holešovického klubu JAROSLAVA ŠÍMU příznivci Sparty. A ti ostatní? Ti mu naopak nemohli přijít na jméno. Na video o Šímovi, který na sebe upozornil i neobvyklou přilbou se můžete podívat na webu hcsparta.cz.

Legenda Sparty Vladimír Zábrodský

– 14. 1. 2014
Člen Klubu Legend a All Star týmu Sparty VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ patřil ve své době k nejlepším hokejistům planety. V letech 1947 a 1949 se stal mistrem světa, stříbro přidal na olympiádě ve Sv. Mořici. V lize slavil legendární „Šéf“ či „Vovka" titul šestkrát. Na video o Zábrodském se můžete podívat na webu hcsparta.cz.

Bek Hajdušek: Dnes bych dostal doživotí!

– 12. 12. 2013
Kdybyste nevěděli o hokejové minulosti STANISLAVA HAJDUŠKA, těžko byste hádali, že tento inteligentní a usměvavý sympaťák neuhl ze žádného souboje. Kopřivnický rodák neválel jen na ledové ploše, ale i za volantem Tatry. Rozhovor s ním najdete na webu hcsparta.cz.

Richter o Dnu sparťana: Bylo to nádherné

– 9. 12. 2013
Do utkání sparťanských legend proti ruským hvězdám nastoupil také PAVEL RICHTER. "Bylo to nádherné, sešlo se mužstvo tří hokejových generací," usmíval se bývalý útočník Sparty i reprezentace. Celý rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Jubileum legendy: Zábrodský slavil 90 let!

– 7. 3. 2013
V březnu oslavil devadesáté narozeniny VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ. Dvojnásobný mistr světa, tenisový reprezentant a jeden ze strůjců prvních dvou mistrovských titulů hokejové Sparty v letech 1953 a 1954. Více na webu hcsparta.cz.

Rozhovor s nejmladším členem Jiřím Zelenkou

– 21. 2. 2013
U slavnostího rozšiřování Klubu Legend HCS nechyběl útočník JIŘÍ ZELENKA."Pro mě je to velká čest, být součástí tohoto klubu, jsem rád, že jsme mohli přivítat nové kluky, které by měli časem následovat další," ocenil. Rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Klub Legend HCS oznámil rozšíření svých řad

– 6. 2. 2013
V únoru 2013 oznámila Sparta, že Klub Legend HCS rozšíří své řady o dalších šest jmen – Miloslava Charouzda, Karla Koželuha, Václava Roziňáka, Stanislava Hajduška, Tomáše Jelínka a Rudolfa Šindeláře. Více na webu hcsparta.cz..

Rozhovor s pamětníkem Rudolfem Šindelářem

– 10. 10. 2012
Holešovická aréna oslavila padesát let od chvíle, kdy se poprvé zaplnily její ochozy hokejovými fanoušky. Na led vyjela Sparta, proti ní tým z Brna. Atmosféru střetnutí si pamětník RUDOLF ŠINDELÁŘ dobře vybavuje. „Byla ohromná,“ vzpomíná na webu hcsparta.cz.

Osmička Pavla Richtra visí pod střechou

– 27. 2. 2012
Sparťanský Týden Legend vyvrcholil před nedělním derby. Pod strop Tipsport Areny vystoupal dres s číslem 8, které nosil útočník PAVEL RICHTER. Člen kádru mistrů světa z roku 1985 a jedna z opor sparťanského týmu v 70. a 80. letech. Více na webu hcsparta.cz.

Jaroslav Šíma: Vážím si toho, co Sparta udělala

– 23. 2. 2012
Jedním z devatenácti významných mužů sparťanské historie, kteří byli před zápasem s Litvínovem slavnostně uvedeni do Klubu Legend HCS, je i nekompromisní obránce JAROSLAV ŠÍMA, který ve Spartě působil v 70. letech. Rozhovor s ním čtěte na webu hcsparta.cz.

Lubomír Pěnička patronem sezony 2018/2019

– 18. 9. 2018
Nová sezona - nový patron. Několikaletá tradice pražské Sparty pokračuje, štafetu pro tento ročník Tipsport extraligy po Stanislavu Hajduškovi přebral bývalý sparťanský útočník a člen Klubu legend HCS LUBOMÍR PĚNIČKA. Jako nový patron se uvedl při extraligové premiéře, kdy vhodil slavnostní buly utkání Sparta - Hradec Králové. Rozhovor s patronem sparťanské sezony 2018/2019 najdete na webu hcsparta.cz.

Jiří Nikl oslavil jubilejní 70. narozeniny

– 24. 2. 2018
Za Spartu odehrál útočník JIŘÍ NIKL s přezdívkou Bojar 13 sezon, s výjimkou dvou let vojenské služby v Dukle Jihlava oblékal sparťanský dres od roku 1966 do roku 1981. Během své kariéry nastřílel za pražský klub 125 branek. Do Klubu legend HC Sparta Praha byl Nikl uveden v rámci jeho druhého rozšíření v únoru 2015. Celý profil Jiřího Nikla najdete na webu hcsparta.cz.

Legendy Sparty v knížce Souhvězdí Sparta

– 15. 12. 2017
Třináct velikánů klubu, třináct příběhů neobyčejných hokejistů, kteří se zasloužili o velké výsledky Sparty, a taky třináct lidí. Třináct osobností, každá trochu jiná, každá s jiným životním osudem. Bříza, Bukač, Gut, Havel, Hlinka, Holeček, Hrdina, Kochta, Richter, Šíma, Tikal, Zábrodský a Žemlička. Jejích příběhy najdete v knížce Souhvězdí Sparta. Více o knížce najdete na webu hcsparta.cz.

Jaroslav Velechovský: Dobrovolný koníček a šest titulů

– 30. 11. 2017
Nikdy a nikde ho nebudou uvádět na soupisce v kolonce vyhrazené pro hráče nebo jako trenéra. Přesto se jeden malý hráč, jeho vlastní syn, a trenér mládeže Bohumil Šmerda, postarali, že se JAROSLAV VELECHOVSKÝ vlastně „dobrovolně“ proměnil na neodmyslitelnou součást extraligového A-týmu, se kterým z postu vedoucího mužstva oslavil všechny novodobé mistrovské tituly! Jeho profil najdete na webu hcsparta.cz.

Sparta rozšiřuje Klub legend o další tři členy

– 29. 11. 2017
Držitel čtyř mistrovských titulů, který odehrál ve sparťanském dresu 12 sezon – Jiří Vykoukal. Dlouholetý vedoucí mužstva, jenž strávil v klubu třicet let a byl u šesti zlatých sparťanských oslav – Jaroslav Velechovský. Sekretář oddílu z poloviny 20. století, který se zasloužil o příchod nejvýznamnějších hráčů sparťanské historie – Jan Císařovský. Tato tři jména uvede Sparta do svého Klubu legend před domácím duelem proti jihlavské Dukle. Více najdete na webu hcsparta.cz.

Patron sezony Hajdušek: Soupeři se musí bát už u Průhonic

– 6. 9. 2017
Sezona 2017/2018 proběhne pod patronátem bývalého beka STANISLAVA HAJDUŠKA, který v Holešovicích strávil deset sezon a byl také jejím kapitánem. Nesmlouvavý obránce a bývalý funkcionář klubu věří, že přinese štěstí a na domácím ledě uvidí opět tvrdou Spartu, která bude soupeřům nahánět hrůzu. Rozhovor s ním najdete na webu hcsparta.cz.

Richard Žemlička novým šéftrenérem mládeže

– 10. 5. 2017
Bývalý sparťanský útočník a člen Klubu legend HCS RICHARD ŽEMLIČKA je od sezony 2017/2018 kromě trenérského vedení sparťanského staršího dorostu zároveň také šéftrenérem holešovické mládeže. Navíc bude plnit roli asistenta u českého reprezentačního výběru do 17 let. "Je to samozřejmě více práce, ale zároveň posun a motivace do dalších let," usmívá se Žemlička. Více najdete na webu hcsparta.cz.

Jiří Kochta: Rád vzpomínám na léta ve Spartě

– 11. 10. 2016
Kromě Josefa Horešovského své sedmé kulatiny letos slaví i JIŘÍ KOCHTA - legendární sparťanský útočník a zároveň člen Klubu legend HCS. S velkým "S" na prsou odehrál jedenáct sezon, ve kterých nastřílel 137 branek. V součtu získal na 286 kanadských bodů. Před příchodem na Spartu působil po tři léta ve vojenském oddílu Dukly Jihlava, se kterou získal dva tituly. Rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Patronem sezony 2016/2017 je Jan "Gusta" Havel

– 16. 9. 2016
Sparta vstupuje do nového ročníku Tipsport extraligy. V pátek hraje první domácí duel sezony v O2 areně proti třineckým Ocelářům a tento zápas zahájí čestným buly nový patron sezony. Pro aktuální ročník jím je bývalý útočník, člen Klubu legend HCS a v neposlední řadě současný vedoucí juniorského mužstva JAN "GUSTA" HAVEL. Podrobnosti o jeho kariéře a rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Stanislav Hajdušek slaví 60. narozeniny

– 30. 3. 2016
Jubilejní šedesáté narozeniny dnes slaví člen Klubu legend HCS, bývalý sparťanský obránce a československý reprezentant, STANISLAV HAJDUŠEK. Za Spartu nastupoval v letech 1977 - 1987, v jejím dresu odehrál celkem 422 zápasů, ve kterých vstřelil 64 branek. Poté strávil čtyři roky v angažmá v Norsku. Je držitelem bronzové medaile z MS 1981 ve Švedsku, ve stejném roce došel s národním týmem do semifinále Kanadského poháru. Podrobnosti o jeho kariéře najdete na webu hcsparta.cz.

Kuneš: Hráči i vedení by si titul zasloužili

– 8. 3. 2016
Sparťanský patron pro extraligový ročník 2015/2016 MIROSLAV KUNEŠ není jen čestným členem Klubu legend. S týmem je v těsném kontaktu. S hráči mluví v kabině, pozoruje je při trénincích, a když na to přijde, konzultuje některé věci i s trenéry. Na Spartě působí přes čtyřicet let. Začínal jako neústupný obránce a vyzkoušel si i pozici sportovního manažera. Jakého soupeře by Spartě vybral do čtvrtfinále? Rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Horešovský: Z hokeje je bezkontaktní sport

– 20. 12. 2015
Ve své době patřil k nejlepším československým obráncům. Za Spartu odehrál JOSEF HOREŠOVSKÝ devět sezon a jako trenér ji později v sezonách 1989/90 a 1992/93 dovedl k mistrovským titulům. Na konci 60. let se o jeho služby zajímali dokonce skauti z NHL. Po jedné z reprezentačních akcí dostal nabídku od St. Louis Blues, ale složitá situace mu nedovolila předvést svůj um také za oceánem. Rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Legendy HC Sparta: Lubomír Pěnička

– 9. 12. 2015
LUBOMÍR PĚNIČKA vstoupil do Klubu legend HCS v únoru 2015. Bývalý vynikající útočník strávil ve Spartě 11 sezon a platil za týmového hráče a velkého srdcaře, kterým je dodnes. I on společně s nejslavnějším českým klubem oslavil v neděli 6. prosince 2015 výročí 112 let od jeho založení. Videorozhovor s Pěničkou najdete na webu hcsparta.cz.

Autogramy a zase autogramy

– 7. 12. 2015
Kdo přišel před zápasem proti Mladé Boleslavi do Galerie Harfa, ocitl se v opravdu vybrané společnosti. „Je tady to nejlepší, co se ze Sparty mohlo sejít,“ shrnul Jan „Gusta“ Havel autogramiádu patnácti členů sparťanského Klubu legend. Při příležitosti 112. narozenin Sparty žádali fanoušci po bývalých vynikajících hokejistech podpisy na fotografie, knihy i dresy. Více na webu hcsparta.cz.

Legenda Luděk Bukač slaví 80. narozeniny

– 4. 8. 2015
V úterý 4. srpna oslavil jubilejní 80. narozeniny člen Klubu legend HCS, bývalý hráč a především veleúspěšný kouč Sparty i národního týmu LUDĚK BUKAČ. Jeho aktivní kariéra byla spojena hlavně se Spartou, za kterou odehrál šest sezon a následně se v pouhých dvaatřiceti letech přesunul na její lavičku. V reprezentaci získal stříbro a bronz z mistrovství světa jako hráč a pět cenných kovů včetně dvou zlatých medailí v letech 1985 a 1996 jako trenér. Více o jeho kariéře najdete na webu hcsparta.cz.

Pavel Richter o přesunud do O2 areny

– 2. 7. 2015
Člen Klubu legend HCS PAVEL RICHTER zažil jako malý divák jak atmosféru na Štvanici, tak později v holešovické Tipsport areně. V té později nastupoval nejen k ligovým zápasům v dresu Sparty, ale také za reprezentaci. S tou získal v roce 1985 na ledě tehdejší Sportovní haly titul mistrů světa. Nyní hodnotí přesun klubu do moderní O2 areny. Videorozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Vladimír Zábrodský slaví 92. narozeniny

– 7. 3. 2015
Již 92. narozeniny dnes slaví zakládající člen Klubu legend HCS, člen All Star týmu Sparty a strůjce prvních dvou mistrovských titulů v letech 1953 a 1954 VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ. Přejeme do Švédska všechno nejlepší a především pevné zdraví! Podrobnosti o jeho bohaté kariéře najdete na webu hcsparta.cz.

Slavnostní ceremoniál Klubu legend HCS

– 23. 2. 2015
Nedělní domácí utkání s Pardubicemi bylo věnováno Klubu legend HC Sparta Praha, do kterého byli slavnostně uvedeni in memoriam doktor Kristián Cee a za své přítomnosti bývalí vynikající hráči Jiří Nikl, Lubomír Pěnička a Pavel Šrek. Podívejte se na profily všech zmíněných a samotný ceremoniál, který předcházel extraligovému klání na webu hcsparta.cz.

Hajdušek: Bronz je velkým úspěchem!

– 8. 1. 2015
Pamětníci ho znají jako nesmlouvavého obránce, který se nebál přitvrdit a rval se za velké „S“ na svém dresu. Legendární obránce STANISLAV HAJDUŠEK v exkluzivním rozhovoru zhodnotil rok 2014 a radost mu udělali zejména čeští sportovci. Hajduška potěšil i sparťanský bronz. „Určitě to je úspěch, neměl by se podceňovat,“ tvrdí jasně. Rozhovor s Hajduškem si můžete přečíst na webu hcsparta.cz.

Pavel Richter slavil 60. narozeniny

– 5. 12. 2014
V pátek 5. prosince slavil jubilejní šedesáté narozeniny bývalý útočník PAVEL RICHTER, člen Klubu legend HCS a člen All Stars týmu Sparty. Ten podle svých slov mládne při zápasech staré gardy, kde je druhým nejstarším a jako dárek ke svým narozeninám by si přál samozřejmě vítězství Sparty. Rozhovor s Richterem si můžete přečíst na webu hcsparta.cz.

Jiří Kochta patronem sparťanské sezony 2014/2015

– 16. 9. 2014
Patronem sparťanské sezony 2014/2015 je legendární sparťanský útočník a člen Klubu legend HCS JIŘÍ KOCHTA. V dresu holešovického klubu odehrál 11 sezon, nastřílel 137 gólů a připsal si 286 kanadských bodů. Video s Jiřím Kochtou najdete na webu hcsparta.cz.

Holeček: Věřím, že Staňa bude oporou

– 22. 5. 2014
S koncem sezony 2013/2014 skončil také patronát legendárního JIŘÍHO HOLEČKA. Bývalý vynikající brankář Sparty zhodnotil uplynulý ročník a věřil, že nová gólmanská jednička, Slovák Rastislav Staňa, bude oporou týmu. Rozhovor najdete na webu hcsparta.cz.

Holeček slavil sedmdesáté narozeniny

– 18. 3. 2014
V sezoně, ve které slavilo 110 let od založení klubu, dosáhl na kulaté jubileum i legendární brankář a patron sezony 2013/2014 JIŘÍ HOLEČEK. Bývalý brankář Sparty a československé reprezentace oslavil svou sedmdesátku v den prvního čtvrtfinálového duelu s Vítkovicemi. Rozhovor s oslavencem najdete na webu hcsparta.cz.

Erich Kühnhackl vzpomíná na Karla Guta

– 16. 1. 2014
Na poslední rozloučení s Karlem Gutem dorazil do Prahy také viceprezident německého hokejového svazu ERICH KÜHNHACKL, který pod Gutovým trenérským vedením působil v německém klubu EV Landshut. Společně získali dva mistrovské tituly v letech 1970 a 1983. Rozhovor s Kühnhacklem najdete na webu hcsparta.cz.

Zemřel legendární Karel Gut

– 6. 1. 2014
Spartu i celý český hokej zasáhla v úvodu roku 2014 smutná událost. Ve věku nedožitých 87 let zemřel KAREL GUT. Člen Klubu legend HCS a bývalý úspěšný trenér i hráč získal se sparťanským mužstvem jeden titul jako hráč a dvakrát vyhrál mistrovství světa jako kouč. Více najdete na webu hcsparta.cz.

Bukač: Dobrý trenér nemusí být bývalý hráč

– 11. 12. 2013
Patří k nejuznávanějším koučům, s národním týmem získal šest medailí. Kariéra LUĎKA BUKAČE je spjatá i se Spartou, ve které jako hráč stihl na ledě potkat Vladimíra Zábrodského a jako kouč ji vedl devět sezon. Rozhovor s ním najdete na webu hcsparta.cz.

Legendy: Na ten zážitek budeme vzpomínat

– 9. 12. 2013
Tři generace sparťanských legend spolu na ledě v dresech s S na prsou! I takový pohled nabídl Den sparťana, který byl vyvrcholením oslav 110 let od založení klubu. Dojmy sparťanských hvězd najdete na webu hcsparta.cz.

Ohlédnutí za úspěšnou akcí Klubu Legend

– 5. 3. 2013
Před derby došlo k rozšíření klubu o dalších šest členů. Tři z nich byli uvedeni in memoriam, zbylí zavítali do Holešovic osobně, aby se zúčastnili ceremoniálu a setkali se s ostatními legendami Sparty. Jejich profily najdete na webu hcsparta.cz.

Legenda Zábrodský: Moje srdce je u Sparty

– 16. 2. 2013
Téměř devadesátiletý VLADIMÍR ZÁBRODSKÝ přiletěl na únorové setkání členů až ze Švédska, kde žije. "Nic nemám radši, než jet do Prahy, protože moje srdce je tady u Sparty," usmíval se. Více na webu hcsparta.cz.

Jan ”Gusta” Havel oslavil 70. narozeniny

– 10. 11. 2012
Kulaté jubileum oslavil JAN "GUSTA" HAVEL. Legendární útočník odehrál za Spartu jedenáct sezon, ve kterých nastřílel úctyhodných 246 branek. Činil se také v reprezentaci, za níž nastoupil do 63 zápasů. Více na webu hcsparta.cz.

Sparťanské výročí: 50 let v Holešovicích

– 9. 10. 2012
Žádný pravověrný fanoušek hokejové Sparty na ni nedá dopustit. Pod její střechou předváděly své umění jak tuzemské, tak i zahraniční hokejové legendy. Psal se rok 1962, když hokejisté Sparty poprvé vyjeli na její ledovou plochu. Více na webu hcsparta.cz.

Brankáři to nemají lehké, tvrdí Holeček

– 25. 2. 2012
Před duelem s Litvínovem se udála velká sláva. V Klubu Legend HCS nemohl chybět ani legendární brankář JIŘÍ HOLEČEK, který patřil do vyvolené devatenáctky hráčů. "Rád tu všechny kluky zase vidím," usmíval se Holeček. Rozhovor s ním čtěte na webu hcsparta.cz.

Sparta uctila své bývalé hráče, založila Klub legend HCS

– 23. 2. 2012
Ještě před vítězným zápasem proti Litvínovu proběhlo v holešovické Tipsport aréně zařazení devatenácti bývalých hráčů pražského celku do Klubu Legend HC Sparty Praha. A byla to velká sláva! Více na webu hcsparta.cz.